Zalogowany jako: .   Wyloguj się
Strona 1 z 2  

Co zrobić, gdy włosy są sztywne i nie chcą się układać?

Problem słabo układających się włosów dotyczy wielu kobiet. Zazwyczaj takie włosy są sztywne i nawet ich nakręcenie na całą noc na wałki nie daje żadnego rezultatu. Co zrobić, aby ujarzmić naszą fryzurę? Nadać jej taki wygląd, jaki byś chciała?

Nieznane

Często potrzeba kilku miesięcy odpowiedniego dbania, by włosy zaczęły się układać

Dobre ścięcie włosów

Włosy sztywne i nie podatne na stylizację trzeba specjalnie traktować – używać odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji oraz stylizacji. Podstawą udanej fryzury jest dobre ścięcie włosów. W przypadku włosów długich dobór takiej fryzury, która nie wymaga stylizacji, a która musi się przez jakiś czas utrzymać na głowie nie jest prosty. Odpadają falujące włosy, ponieważ po godzinie czy dwóch staną się one proste. Bezpieczne będą wszelkie typy warkoczy i upięcia – to bardzo modne uczesanie w tym sezonie i wszelkiego rodzaju koki.

Zob. także: Recepta na piękne loki

Włosy oporne na stylizację

Sztywne i oporne na stylizacje włosy kojarzą się nam z kosmykami suchymi, które bywają „sianowate” i czasami nawet się kruszą. Jednak okazuje się, że sztywne włosy to również włosy normalne i tłuste. Najczęściej trudne do czesania są włosy, które są grube. Zauważmy, że Hinduski, których włos z natury jest gruby w przekroju, praktycznie nie mają nigdy fal na włosach. Jednak nie jest to norma, bo czasami i włosy cieniutkie w przekroju bywają kapryśne.

Kosmetyki do mycia włosów

Pierwszą sprawą w wypadku włosów opornych na układanie jest ich mycie. Wybrać należy taki szampon, który odpowiada typowi włosów, a jednocześnie jest kosmetykiem, który silnie nawilża włosy – prawie zawsze nie układają się włosy suche, gdzie przyczyną jest zbyt niskie spożycie wody i nie starcza jej organizmowi na nawilżenie włosów. Trzeba zatem, oprócz kosmetyków nawilżających zwiększyć ilość wypijanej każdego dnia wody – normą jest picie 1,5 litra wody na dobę. Jednak, jeśli pijemy dużo kawy i /lub herbaty, które odwadniają organizm musimy zwiększyć ilość innych wypijanych płynów.

Przed myciem i po myciu głowy należy koniecznie stosować maski, które nawilżają i odżywiają włosy – maski te należy stosować systematycznie, dwa, trzy razy w tygodniu. Maski takie warto od czasu do czasu połączyć z sauną do włosów, w której ciepłe i wilgotne powietrze sprawia, że zawarte w maskach aktywne substancje odżywcze wnikają głęboko w strukturę włosa i sprawiają, że jest on nawilżony, sprężysty oraz lśniący. 


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Jak wybrać sokowirówkę?

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 2
dodano: 20:39 2016-02-03 przez: ~aga (178.37.*.*)
to włączenie się filmiku przy przesunięciu strony jest bardzo wkurzające i przez to będę omijac tą strone szerokim łukiem
dodano: 10:53 2014-06-15 przez: ~no na (79.184.*.*)
pewno ..
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter